Hôtel van Eetvelde

Omschrijving Praktisch

Rijkdom en ambitie aan de Squares

Hôtel Van Eetvelde, ontworpen door Victor Horta en gebouwd tussen 1895 en 1898, is niet zomaar een gebouw: het is een manifest van de Belgische Art Nouveau, een artistieke revolutie die Brussel op de wereldkaart zette. Als een van de vier majore werken van Horta – samen met het Hôtel Tassel, Hôtel Solvay en zijn eigen woning – staat dit stadspaleis sinds 2000 op de UNESCO Werelderfgoedlijst. Dat is geen toeval: het Hôtel Van Eetvelde belichaamt de radicale visie van Horta, die architectuur, kunst en ambacht samensmolt tot een totaalkunstwerk. Elk detail, van de golvende trapleuning tot de kleurrijke glas-in-loodramen, vertelt het verhaal van een tijdperk waarin Brussel het epicentrum was van vernieuwing en creativiteit.

Woning als prestigieuze ontvangstruimte

Het gebouw was de woning van Edmond Van Eetvelde, secretaris-generaal van de Kongo-Vrijstaat en een sleutelfiguur in het Belgische koloniale tijdperk. Zijn rijkdom en ambitie gaven Horta carte blanche om een woning te creëren die niet alleen functioneel, maar ook een kunstwerk op zich was. Met Korei Guided Tours duik je dieper in dit unieke erfgoed: je ontdekt hoe Horta licht, ruimte en materialen gebruikte om een harmonieuze, organische ervaring te creëren, en hoe dit gebouw nog steeds architecten en kunstenaars over de hele wereld inspireert.

Tijdens deze rondleiding door het Hôtel Van Eetvelde ga je verder dan de gevel. Onze gidsen nemen je mee door de indrukwekkende ruimtes, van de majestueuze wintertuin met zijn sierlijke ijzeren structuren tot de salons waar Horta’s genie in elk detail terug te vinden is. Je leert over de symboliek achter de decoraties, de innovatieve technieken die Horta introduceerde, en de maatschappelijke context van de Belle Époque, toen Brussel uitgroeide tot een broedplaats van moderne kunst.

Handig om te weten

Beschikbaarheid
Zaterdag tot maandag van 10u00 - 17u00
Aantal personen
max. 15 personen per groep
Duurtijd
1 u 30 min
Start
Brussel, Palmerstonlaan 2
Toegankelijkheid

In het gebouw is sanitair aanwezig.
Vanwege het historisch karakter is deze locatie helaas niet toegankelijk voor personen met beperkte mobiliteit. Aarzel niet om ons te contacteren voor meer informatie.

Dit is inbegrepen in de prijs

Reservering en gidsenvergoeding. Wij zijn vrijgesteld van BTW.

Niet inbegrepen in de prijs

Het toegangsgeld (€10 per persoon ) is ter plaatse te betalen.