Loading Events

« Alle Events

Wandeling – #ArtDeco2025: de Berkendaalwijk – staalkaart van Interbellum architectuur

za 15 mrt • 14:00 - 16:30

Activiteit in het kader van Combiconcerten

Georges Brugmann, geboren in 1829, was een financier en filantroop die de stad enkele van haar mooiste lanen schonk, zoals de Winston Churchilllaan maar ook de Brugmannlaan en het Brugmannplein, die beide een ode aan zijn naam en werk zijn.

Het is een wijk die voornamelijk tijdens de interbellum-periode is volgebouwd met een waaier aan stijlen: Art Deco, Modernisme, Cottage, gematigd modernisme, kubisme…Henry Van de Velde, Paul Amaury Michel, en andere architecten hebben hun stempel gedrukt op deze buurt. Het oeuvre van Henry van de Velde in dialoog met collega-architecten.

We sluiten de wandeling af met een bezoek aan de Onze-Lieve-Vrouw Booschap kerk, op het Brugmannplein. Deze kerk, ontworpen door architect Camille Damman in 1935, heeft een indrukwekkende gevel in neoromaanse stijl, verrijkt met art-deco-elementen. De handgemaakte biechtstoelen van Julien De Ridder, vervaardigd uit rouge royal- en carraramarmer, dragen bij aan een prachtig polychroom effect.

Na de wandeling, kan je het concert van Brussels Philharmonic bijwonen in Flagey.
Op het programma staan Beethoven’s 3de symfonie en het paukenconcerto van Wim Hendrickx.

Praktische info

Details

Date:
za 15 mrt
Time:
14:00 - 16:30